Kontakt
Producenci
O Ekolajfstajl

Ekolajfstajl to sklep stworzony z myślą o przyszłości naszej planety. Z myślą o moich i Twoich dzieciach, a idąc dalej też o ich dzieciach. To, że znajdziesz w nim  tylko etycznie wytwarzane, naturalne produkty to jedno, a nasza chęć dzielenia się wiedzą to drugie, nie mniej ważne.   

Najważniejszą misją Ekolajfstajl jest wskazywanie ludziom dobrego kierunku. Nie jest to łatwe zadanie w tych realiach, które nas otaczają. W tym zrobionym z plastiku świecie nadmiernego konsumpcjonizmu, który sami stworzyliśmy, chcemy każdego dnia pomagać Wam podejmować mądre decyzje.

Nazwa Ekolajfstajl znaczy tyle co ekologiczny styl życia - napisana po polsku, żeby podkreślić, że stawiamy na naszych lokalnych producentów (chociaż przyznaję, że znajdzie się kilku zagranicznych).

Asortyment sklepu staramy się dobierać tak, aby produkty były naturalnego pochodzenia, bezpieczne dla naszego zdrowia  i środowiska. Nie bez znaczenia są także opakowania – zawsze wybieramy te, które są ekologiczne, biodegradowalne lub nadające się do recyklingu. Bardzo się staramy, żeby obyło się bez plastiku.

Jeżeli też czujesz, że wszyscy powinniśmy bardziej zatroszczyć się o naszą planetę, wspieraj naszą ideę! Dziel się wiedzą, uświadamiaj tych, którzy jeszcze nie słyszeli, że można się żyć bez szkody dla środowiska. Dołącz do nas! Wrzuć Ekolajfstajl - bo mamy to w naturze!

 

Skąd pomysł?

Za szyldem Ekolajfstajl stoję ja – Ania. Nie celebrytka, nie wielka pani bizneswoman! Zwyczajna mama moich dzieci i żona mojego męża. Przynajmniej przez ostatnie trzy lata, kiedy miałam to szczęście ‘wypoczywać’ na urlopach macierzyńskich:-) 

Zwyczajna, a jednak od zawsze czuję, że jestem trochę inna - niektórzy twierdzą, że ześwirowana! Już od podstawówki  przy każdej okazji zadręczano mnie pytaniem: „Jak to nie jesz mięsa? To co Ty właściwie jesz?”. 

Nie rozumiałam, dlaczego Ci ludzie nie mogą tego po prostu przyjąć do wiadomości, że szanuje życie innych istot  i przestać komentować!

Przez te wszystkie lata obserwowałam zachowania ludzi przez okulary świra i wiecie co? ! Wreszcie rozkminiłam w czym jest problem!  To  działa jak machina! Rodzą się, obserwują zachowanie innych, a potem często robią to samo, nie zastanawiając się czy to dobrze czy źle.

Dziś już wiemy, że produkcja mięsa i produktów odzwierzęcych nie tylko odbywa się niehumanitarnie, ale też negatywnie wpływa na kondycję naszej planety. Trąbią o tym w mediach i widzę, że duża część z tych, którzy lubili zadawać magiczne pytanie zrozumiała w reszcie o kaman!

Podobnie jest w kwestii innych nawyków i przyzwyczajeń ludzi – często nie zastanawiamy się nad konsekwencjami. Kupujemy, kupujemy, kupujemy i marnujemy !   Żyjemy w czasach, które można by nazwać w dziejach ziemi okresem ‘ Im więcej masz, tym większy z Ciebie kozak’!

W tym konsumpcyjnym szaleństwie często zapominamy jednak o wyższych wartościach. Nie zastanawiamy się jak te towary, które kupujemy zostały wytworzone. Jaki wpływ na środowisko wywierają wielkie koncerny przemysłowe od których kupujemy.  Co się stanie z kolejną foliową torebką, którą wyrzuciliśmy do kosza. Żyjemy tu i teraz. Nie zastanawiamy się co będzie później. Kto nie dał się w to wciągnąć, niech pierwszy rzuci kamieniem! Ja również mam w tym współudział – przyznaję!

Wszystko się zmieniło kiedy w moim życiu  pojawiły się dzieci. Te dwa małe bączki sprawiły, że życie wywróciło się do góry nogami i spojrzałam na nie z innej perspektywy. Zrozumiałam, że chce zrobić wszystko, żeby mogły żyć w lepszym świecie. Że chcę wspomóc tych, którzy chcą powstrzymać bezmyślną machinę niszczącą środowisko naturalne!

Człowiekowi do zmiany swojej postawy potrzebna jest tylko jedna rzecz – WIEDZA! Ją właśnie chcę puszczać w eter. Chcę krok po kroku pokazywać, że można żyć w zgodzie z naturą i w ten sposób właśnie naprawiać wyrządzone jej szkody.

Ta oto historia (jeśli ją przeczytałeś to jesteś kozak!) zainspirowała mnie, aby stworzyć sklep internetowy Ekolajfstajl z produktami przyjaznymi środowisku. Każdy z nich jest naturalny, bezpieczny dla zdrowia, ekologicznie opakowany (staram się unikać plastiku) oraz wytwarzany w sposób etyczny.

 Jeśli chcesz być częścią Ekolajfstajl’owej ekipy  wbijaj na nasz Funpage i kliknij łapkę w górę!

 

Pozdrawiam !

Ania z Ekolajfstajl

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl