Kontakt
Producenci
Czy kosmetyki, których używasz są bezpieczne dla Twojego zdrowia? Spawdź!
Czy kosmetyki, których używasz są bezpieczne dla Twojego zdrowia? Spawdź!

Producenci na opakowaniach zamieszczają informacje zapewniające nas o natychmiastowych cudownych efektach stosowania ich kosmetyków. Jedne z nich działają lepiej inne gorzej. Wygładzają zmarszczki, liftingują worki pod oczami, nawilżają skórę, blokują proces pocenia się … Ale czy zastanawiałaś się jak działają długofalowo na nasze zdrowie?

 

Wiele z wyrobów kosmetycznych dostępnych w drogeriach i marketach kryje w swoich składach przeróżne związki chemiczne pod dziwnymi nazwami, które nie wiele nam mówią. Niestety, stosowanie dużej części z nich może mieć tragiczne skutki długofalowe. Syntetyczne substancje, które wcieramy w skórę, przenikają do krwiobiegu zatruwając nas.

 

Zastanawiające, dlaczego kosmetyki, zawierające szkodliwe dla zdrowia substancje są w ogóle dopuszczone do sprzedaży!!! Niestety, żyjemy w takich czasach, w których z trosce o siebie i swoich bliskich powinniśmy mieć ograniczone zaufanie do producentów, zarówno kosmetyków, jak i żywności, suplementów diety, czy środków czystości i w ogóle wszystkiego, co kupujemy. Temat rzeka!

 

Nie ufajmy deklaracjom na opakowaniach! Sprawdzajmy składy!  Róbmy to w trosce o zdrowie swoje i najbliższych! Wybierajmy produkty naturalne, z niespomplikowanym składem.

 

W poniższej tabeli znajdziecie najczęściej występujące szkodliwe związki chemiczne oraz krótkie notki, z informacjami, które polecam przyswoić.

 

Niestety, wiele kosmetyków, środków higieny i czystości, po które sięgamy na co dzień mają w swoich składach substancje szkodliwe dla zdrowia, a za razem dla środowiska naturalnego. Skutki ich oddziaływania czasami trudno dostrzec gołym okiem, lecz wiele badań dowodzi, że długotrwały kontakt z nimi doprowadza do przeróżnych chorób i dysfunkcji organizmu.

 

Jest jedna prosta recepta jak się przed tym uchronić: 

Korzystajmy z tego co oferuje nam natura!

 

A.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl