Kontakt
Producenci
Promocje
Twój mądry wybór wspiera klimat i środowisko! Spradź jakie to proste!
Twój mądry wybór wspiera klimat i środowisko! Spradź jakie to proste!

Nasza świadomość i to jakich wyborów dokonujemy ma ogromne znaczenie dla środowiska i klimatu. Przestańmy więc wspierać finansowo wielkie przedsiębiorstwa, które wyzyskują środowisko naturalne.  Jak to wdrożyć w życie? 

 

- Przede wszystkim postaw na materialny minimalizm. Kupuj jak najmniej. Wyprodukowanie i transport każdego produktu wiąże się ze zużyciem wody, energii, emisją gazów cieplarnianych, często też przedostawaniem się do natury niebezpiecznych związków chemicznych (np. w przypadku produkcji ubrań).

- Unikaj kupowania od wielkich koncernów o wątpliwej etyce wytwarzania towarów. Staraj się kupować lokalne produkty.

- Zrezygnuj lub ogranicz mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Produkcja mięsa generuje większą emisję CO2 niż transport samochodowy, lotniczy i wodny razem wzięte!

- Zanim kupisz cokolwiek przeanalizuj, co się z tym stanie, kiedy już nie będzie Ci potrzebne. Wybieraj to co naturalne.

- Nie wyrzucaj zepsutych rzeczy – naprawiaj! Znajdź nowy dom ubraniom, sprzętom, zabawkom, których już nie potrzebujesz.

- Zamiast kupować kolejne nowe rzeczy, przerób to co już masz lub kupuj z drugiej ręki.

- Ogranicz do minimum produkcję odpadów. Odrzuć wszelkie jednorazowe opakowania, unikaj plastiku. Kupuj na wagę. Zainteresuj się filozofią #zerowaste

- Jeśli możesz wybieraj spacer, rower lub transport publiczny.

- Korzystaj z energii elektrycznej z głową (dom obwieszony milionem lampek na święta wygląda pięknie, ale nie jest zbyt przyjazny środowisku).

- Zużywaj mniej wody (np. do podlewania ogrodu używaj deszczówki).

- Zainteresuj się tematem ochrony środowiska i przekazuj swoją wiedzę innym.

 

Trzymam kciuki za Twoje mądre wybory!

Pozdrawiam

Ania

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl