Kontakt
Producenci
Promocje
Skrobia ryżowa do kapieli, 5x30g
Skrobia ryżowa do kapieli, 5x30g
22,00 zł 19,00 zł
szt.
Wygładzający zestaw różany do pielęgnacji twarzy.
Wygładzający zestaw różany do pielęgnacji twarzy.
110,00 zł 99,00 zł
szt.
Odżywka w kostce uniwersalna, 58g
Odżywka w kostce uniwersalna, 58g
43,00 zł 37,00 zł
szt.
NAGA. kostka do higieny intymnej, 50g
NAGA. kostka do higieny intymnej, 50g
45,00 zł 39,00 zł
szt.
Mydło do mycia naczyń, 110g, GARY
Mydło do mycia naczyń, 110g, GARY
18,00 zł 15,00 zł
szt.
Dezodorant w kremie naturalny, Naturologia 60ml
Dezodorant w kremie naturalny, Naturologia 60ml
35,00 zł 25,00 zł
szt.
Dzika róża. Serum rozjaśniające do twarzy {iossi}
Dzika róża. Serum rozjaśniające do twarzy {iossi}
89,00 zł 79,00 zł
szt.
Ekologiczna myjka konopna do naczyń  XL
Ekologiczna myjka konopna do naczyń XL
24,00 zł 21,00 zł
szt.
Mini zestaw wiosenny
Mini zestaw wiosenny
75,00 zł 69,00 zł
szt.
Nie machaj ręką na ten problem! On dotyczy również Ciebie!
Nie machaj ręką na ten problem! On dotyczy również Ciebie!

 

Im szybciej, tym lepiej! Zrezygnuj z plastiku!

Dlaczego to takie ważne?

 

  Doskonale rozumiem, że każdy z nas żyje własnym życiem. Praca, dzieci, dom, spacer z psem,  zakupy dla babci, kolejna naprawa auta, mnóstwo obowiązków i spraw do załatwienia. Czasami doba jest za krótka, żeby to wszystko ogarnąć. W Świecie, w którym żyjemy bardzo często rządzi nami pośpiech.

  Kolejny poranek w galopie, ekspresowy prysznic, mycie zębów,  szybkie prasowanie, poszukiwania zaginionej skarpetki… Znów nie było czasu przygotować śniadania w domu, więc kupujemy na mieście. Na obiad gotowe danie prosto z plastikowego pudełka podgrzewamy w mikrofalówce – kolejny problem z głowy. I garów zmywać nie trzeba! Popołudniu zakupy w markecie przyśpieszonym krokiem, bo już jesteśmy spóźnieni….

  Ale czy zawsze zastanawiamy się co ląduje w naszych koszykach? Nie powinniśmy zadać sobie pytania, czy to co kupuję jest odpowiednie dla nas i naszych bliskich? Jaki ma wpływ na nasze zdrowie? W jaki sposób jest wytwarzane? Czy ten produkt jest bezpieczny dla środowiska, w którym żyję ja, moja rodzina, przyjaciele? Czy producent dba o nasze bezpieczeństwo ? Czy na pewno mu ufamy?

 Niestety, bardzo często zdarza się tak, że producenci wykorzystują nasz pośpiech i brak wiedzy. Czasami zamiast dbać o jakość produktu, mają na uwadze tylko i wyłącznie własny portfel. Nie zważają ani na zdrowie osób nabywających towary, ani na etykę ich wytwarzania, a tym bardziej na to jak bardzo wyzyskują środowisko naturalne kosztem swojego dobrobytu.

  Czy wiesz, że Coca – cola i Pepsi są w czołówce firm produkujących największe ilości odpadów plastikowych? Zaraz za nimi w rankingach znajdziemy marki takie jak Nestle, Danone, Mondelez, P&G czy Uniliver. Na pewno je znasz…

 

  Kupujemy, zużywamy, wyrzucamy do kosza …. A co dalej dzieje się z tymi odpadami?

 

  • W ciągu jednej sekundy na Świecie sprzedaje 20 tysięcy plastikowych buletek, czyli ponad milion na minutę. Łącznie w 2016 roku sprzedano ich 480 miliardów – spróbuj sobie wyobrazić jaka to ilość!

 

  •  Ok 20 % z nich trafia do recyklingu.

 

  • Kolejne 12% jest spalanych. Powoduje to przedostawanie się do atmosfery bardzo szkodliwych związków groźnych dla zdrowia i środowiska.

 

  • Co minutę do mórz i oceanów trafia jedna śmieciarka pełna plastiku, w skali roku to 8 mln ton. Ta ilość ciągle rośnie. Jeśli tego nie powstrzymamy do 2050 roku w morzach i oceanach będzie więcej plastiku niż ryb!

 

  • Organizmy morskie nie odróżniają plastikowych śmieci od pożywienia. Jedzą je i umierają, ponieważ nie są w stanie strawić plastiku.

 

  • Wiele gatunków ryb, które spożywamy, zawiera w sobie niestrawione resztki mikroplastiku (badacze wykryli go też w ludzkim kale)!

 

  • Potrzeba około 500 lat, żeby plastikowa butelka rozłożyła się w środowisku naturalnym.

 

  Takich przerażających statystyk jest dużo więcej, mogłabym je wyliczać bez końca, ale te są wystarczające, żeby nakreślić skalę problemu! Chcę Wam powiedzieć jedną ważną rzecz…

 

     Nie stójmy z założonymi rękoma!

 

  Każdy z nas może, a nawet musi wziąć odpowiedzialność za to, że naszą piękną planetę zalewają niewyobrażalne lawiny śmieci, których nie będzie łatwo się pozbyć! Naukowcy alarmują, że jesteśmy o krok od katastrofy klimatycznej! Wszyscy odczuwamy zmiany! Wszyscy wdychamy szkodliwy dla nas smog! Wszyscy spożywamy mikroplastik! Sami sobie zgotowaliśmy ten los!

 

Nie machaj ręką na ten problem, on dotyczy również Ciebie!

 

  O tym jak w prosty sposób zmieniać nawyki na przyjazne środowisku będę trąbić na blogu oraz  na funpage’u Ekolajfstajl. A Ty? Razem z nami wprowadzaj #ekozwyczaje! Jeśli chcesz, żeby nic Ci nie umknęło kliknij na moim funpage’u OBSERWOWANIE > Wyświetlaj najpierw. Koniecznie zaglądaj też do kolejnych wpisów na blogu, aby dowiedzieć się więcej !

 

 

Do zobaczenia!

Ania

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl